2017

“Taki duży, taki mały może świętym być” –  korowód świętych na zakończenie nabożeństw różańcowych w Kucharkach.

Jak co roku uczestniczyliśmy w pielgrzymce na Górę Krzyża Jubileuszowego.   Mszy św. przewodniczył i wygłosił kazanie ks. bp Łukasz Buzun.

10 września w zabytkowym kościele miała miejsce prezentacja najnowszej książki Pana Stanisława Małyszki pt.: „Przydrożne znaki wiary na terenie gminy Gołuchów”.26 sierpnia obchodziliśmy odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej połączony z dziękczynieniem za tegoroczne plony. Mszy św. przewodniczył i wygłosił kazanie ks. Maciej Chlasta proboszcz ze Strzydzewa. Uroczystą sumę poprzedził występ Polskiego Teatru Historii z Gliwic opowiadający o Cudach Maryi.

Dzieci i młodzież należąca do ministrantów, KSM i Kółka Misyjnego na cztery dni przenieśli się w czasie, aby zobaczyć jak się żyło w średniowieczu.

W dniach od 16 do 18 sierpnia pielgrzymowaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Odwiedziliśmy także: Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy, Świątynię Pokoju i Katedrę w Świdnicy, zamek w Książu, domy tkaczy w Chełmsku Śląskim, Kościół Wang w Karpaczu, Wodospad Szklarki w Szklarskiej Porębie, Dom Zdrojowy w Świeradowie- Zdroju oraz wjechaliśmy kolejką gondolową na Stóg Izerski. Ciekawostka: w Krzeszowie w latach 1960-65 proboszczem był ks. Marian Mościński, który wcześniej był proboszczem w Kucharkach.

Wejście pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Na zdjęciach: Msza św. w Białej koło Częstochowy pod przewodnictwem ks. bpa Łukasza, odpoczynek, wyjście grupy różowo-niebieskiej na ostatni etap i powitanie na jasnogórskich wałach.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Odpust ku czci Świętej Trójcy w zabytkowym kościele sprawował ks. bp Edward Janiak, wygłosił Słowo Boże, poprowadził procesję i poświęcił tablicę upamiętniającą 25 lecie powstania diecezji.

W 100 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie zawierzyliśmy naszą parafię, wszystkich ludzi i instytucje Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Była to także rocznica I Komunii Św.

Biały tydzień i wręczanie pamiątek.

Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. na pielgrzymce dziękczynnej u Matki Bożej w Licheniu.

7 maja I Komunię świętą przyjęło 26 dzieci.

Rezurekcja

Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę

Wielki Piątek

Wielki Czwartek

Tradycyjnie w Wielką Środę odbyła się plenerowa Droga Krzyżowa. Tym razem przygotowana przez Mieszkańców Szkudły. Początek i zakończenie były przy Sali Wiejskiej w Szkudli a szliśmy do kapliczki na Paulinówce.

Procesja i konkurs palm w Niedzielę Palmową.

Gołuchowskie Centrum Kultury „ZAMEK” oraz Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów zorganizowały spektakl muzyczny przygotowany przez aktorów Polskiego Teatru Historii z Gliwic, pt. „Popiełuszko – apostoł odwagi” opowiadający o niezwykłej charyzmie i nieugiętej sile wiary błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Przedstawienie odbyło 2 kwietnia na Sali Wiejskiej w Kucharkach.

Rekolekcje szkolne prowadził ks. Jacek Piekielny proboszcz z Jankowa Zaleśnego.

Chór Chłopięco-Męski Bazyliki Kaliskiej z koncertem kolędowym w Kucharkach.