I Niedziela Wielkiego Postu

18. 02. 2018

1. Dziękuję za ofiary składane w ubiegłą niedziele na potrzeby naszej parafii. Zebraliśmy 1720 zł. Bóg zapłać.
  1. Dziękuję Paniom z Czerminka za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu proszę panie: Katarzynę Szydłowską, Patrycję Tomczak, Renatę Grajek, Magdalenę Przywarciak (bez kwiatów)
  1. Droga krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.00, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.00, potem Msza święta w intencji zbiorowej.
  1. Gorzkie Żale w tym roku będą w każdą niedzielę wielkiego postu w łączności z inną Mszą św. – dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00, za tydzień po Mszy o godz. 10.00. Tak jak w latach ubiegłych w czasie Wielkiego Postu będzie zbierana danina diecezjalna, przeznaczona na instytucje diecezjalne. Ofiary w kopertach można składać na tacę podczas Mszy świętych.
  1. Dzisiaj można nabyć: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki i Miłujcie się.
  1. Papież Franciszek zaapelował, aby piątek 23 lutego był dniem postu i modlitwy o pokój, zwłaszcza w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. W tej intencji będziemy modlić się podczas drogi krzyżowej.
  1. Za tydzień w II niedzielę postu będziemy obchodzić Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Po każdej mszy przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na misje.