19.08.2018
XX niedziela zwykła

1. Dziękuję Paniom za posprzątanie kościołów i kwiaty. O posprzątanie kościoła przed odpustem proszę panie: Angelinę Antczak, Wandę Stróżyńską, Annę Wojtysiak, Alicję Szczupak, Klaudię Pawlak, Violettę Ptak, Jolantę Kraszkiewicz, (bez kwiatów).

2. Dziękuję za ofiary składane w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Zebraliśmy 1.719 zł. Bóg zapłać.

4. W niedzielę 26 sierpnia obchodzić będziemy odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej oraz dożynki gminne i parafialne. Odpust to jedno z najważniejszych świąt w parafii dlatego zachęcam wszystkich do udziału, oraz do przystąpienia do spowiedzi i Komunii św., aby uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Proszę o udekorowanie domów flagami, aby w ten sposób podkreślić naszą przynależność do wspólnoty parafialnej i naszą cześć do Matki Bożej. Wioskę dyżurującą proszę o przygotowanie uroczystej procesji. Zapraszam wszystkich lektorów i ministrantów. Proszę dziewczynki o sypanie kwiatków. Msze święte w niedzielę będą dwie: o godz. 8.00 i suma odpustowa o godz. 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.00. Delegacje z poszczególnych wiosek proszę o przybycie z wieńcem o godz. 11.30. Przypominam, że na Mszy św. o godz. 12.00 nie ma płatnych miejsc w ławkach, siada ten kto pierwszy przyjdzie.

5. Proszę mieszkańców Czechla o uporządkowanie terenów przykościelnych przed odpustem w czwartek od godz. 9.00. Potrzebnych będzie kilku Panów z kosami spalinowymi. Mieszkańców Czerminka proszę o uporządkowanie terenu przy zabytkowym kościele.

6. Zbiórka wszystkich ministrantów będzie w piątek o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.

7. We wtorek biuro parafialne będzie nieczynne.

8. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze, który pojedzie na śluby wieczyste kleryka Adama Cieślaka w sobotę 1 września do Lubinia koło Wrocławia.

9. Zachęcam do czytania prasy religijnej. Dzisiaj można nabyć Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.0