Ogłoszenia i intencje

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
PARAFII ŚWIĘTEJ TRÓJCY w KUCHARKACH
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ TRÓJCY – 26 MAJ 2024

1. Dzisiaj przeżywamy dzień ODPUSTU PARAFIALNEGO ku czci ŚWIĘTEJ TRÓJCY.
W sobotę tj. 25.05 od 20:00 do 21:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym czasie spowiedź. Następnie Apel Jasnogórski o 21:00. Jutro Msze św. o godz. 9:00. Suma Odpustowa o godz. 12:00 której przewodniczył będzie ks. Błażej Michalewski.
Dzisiaj również DZIEŃ MATKI. Pamiętajmy, by wyrazić na różne sposoby – ale także poprzez modlitwę – miłość i wdzięczność wobec naszych Mam.
2. Wielkie podziękowanie składam mieszkańcom Kucharek za poświęcenie swojego cennego czasu i posprzątanie terenu przykościelnego przed odpustem, za dekorację i wszelkie dobro otrzymane z Waszej strony Bóg Zapłać. Kucharki kończą roczny dyżur, a rozpoczynają mieszkańcy Szkudły.
3. Serdecznie dziękuję rodziną z Czerminka za uporządkowanie terenu przy zabytkowym Kościele.
4. Wielkie podziękowania składam Wszystkim, którzy w piątek przyszli posprzątać Kościół po malowaniu. Bóg zapłać.
5. Bóg Zapłać za składanie ofiar z tytułu opłat cmentarnych.
https://www.ecmentarze.pl/parafia/kucharki
6. Zapraszam każdego dnia na NABOŻEŃSTWO MAJOWE.
7. W TYM TYGODNIU:
– w poniedziałek zapraszam ministrantów oraz kandydatów na Mszę Św. o godz. 18:00 a następnie na spotkanie.
W środę zapraszam na Nabożeństwo majowe oraz Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:45.
W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. będą o godz. 9:00 z procesją do 4 ołtarzy (według planu), oraz o 11:30. Bardzo proszę o udekorowanie naszych domów flagami, niech to będzie nasze publiczne wyznanie wiary. Zachęcam do licznego udziału w procesjach w oktawie Bożego Ciała po Mszach św. wieczornych w niedzielę po Mszy o godz. 9:00.
W sobotę 1.06 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryji i Msza Św. o godz. 8:00
8. Z prasy jest Opiekun.
9. Msze Św. w tym tygodniu poniedziałek, wtorek, środa w Kościele zabytkowym.
10. Bóg Zapłać za posprzątanie Kościoła i kwiaty, w tym tygodniu o posprzątanie Kościołów (również zabytkowy) prosimy następujące osoby: Dobrzyńska Ż., Kubiak J., Kieliba A., Jańczak B.
11. Biuro parafialne czynne: w poniedziałek i środę od 16:30 do 17:00. Intencje Mszalne można zamawiać po każdej Mszy Św. lub telefonicznie.
12. Za tydzień decyzją biskupa kaliskiego zbiórka na budujące się Kościoły w naszej diecezji.

Uroczystość BOŻEGO CIAŁA oraz ZAKOŃCZENIE przygotowują mieszkańcy Szkudły.
Asysta: Boniec M., Twardowski A.
Baldachim: Grzesiak W., Orłowski M., Kubiak K., Nowak B.
Sztandar młodzieży żeńskiej: Gościniak J., Banasiak A., Nowak Z.
Sztandar młodzieży męskiej: Zakrzewski O., Dzierla G., Jaskóła B.
Sztandar matek różańcowych: Słomiana H., Cieślak I., Bocianiak D.
Sztandar Matki Bożej Częstochowskiej: Wykrota R., Otto L., Lewicka G.
Sztandar ojców I: Bonusiak D., Walczak A., Cieślak P.
Sztandar 1000 lecia: Urbaniak K., Spaleniak D., Zakrzewski D.
Feretron matek: Kordylas A., Kubiak D., Kodjasz R., Kubaś K.
Feretron matek II: Drygała N., Kliber M., Bocianiak K., Gościniak E.
Figura MB Fatimskiej: Boniec K., Suty A., Borowiak M., Jędrzejak K.
Figura Św. Józefa: Dzierla J., Stempień R., Jaskóła Ł., Spaleniak A.
Feretron panien: Lewicka K., Florczak P., Jędrzejak J., Pawlak K.
OŁTARZE I ASYSTA NA OKTAWE
CZECHEL – ołtarz I przy krzyżu w Kucharkach (droga na Czechel)
Hasło: „Eucharystia buduje wspólnotę Kościoła”
Ołtarz na Boże Ciało: od r. Majewskich do r. Cholewów. Odpowiedzialny Cholewa J.
Ołtarz na zakończenie Oktawy: od r. Wolińskich do r. Wysockich Odpowiedzialny Ptak D.
Asysta na sobotę i środę: Bestry T., Grajek L.
Baldachim: Mielcarek M., Olejniczak M., Witkowski J., Matuszczak J.
CZERMINEK – ołtarz II przy bramie cmentarza
Hasło: . “Eucharystia otwiera na potrzeby braci”
Ołtarz na Boże Ciało i zakończenie: Idaszak A., Szydłowska K., Grajek R., Rogacka E., Przywarciak K. Odpowiedzialny: Wolski K.
Asysta na niedzielę: Garsztka T., Szydłowski J.
Baldachim: Stasiecki J., Szydłowski A., Rogacki B., Przywarciak S.
KARSY ołtarz III przy figurze Serca PJ.
Hasło: “Eucharystia inspiruje do głoszenia Chrystusa”
Ołtarz na Boże Ciało: Michalczak K., Maciejewski J., Kubiak D., Dobrzyński L., Kieliba P. Odpowiedzialny: Kubiak D.
Ołtarz na zakończenie Oktawy: Jańczak G., Pracki Ł., Pluta P., Matuszkiewicz D., Gil K. Odpowiedzialny: Matuszkiewicz D.
Asysta na piątek i wtorek: Spychała J., Nawrocki W.
Baldachim: Kaźmierczak M., Dobrzyński P., Trocha A., Kaźmierczak I.
KUCHARKI – ołtarz IV przy zabytkowym Kościele
Hasło: . “Eucharystia włącza do uczestnictwa we wspólnocie Kościoła”
Ołtarz na Boże Ciało: Zdunek G., Janiak W., Szczepański W., Trepka A.
Ołtarz na zakończenie Oktawy: Zdunek K., Draszawka A., Tomtas J., Wykrota D..
Asysta na poniedziałek: Kraszkiewicz M., Wojtysiak M.
Baldachim: Dobrzyński M., Urbaniak R., Bajodek T., Jarząb M.

INTENCJE MSZALNE
SOBOTA 25.05.2024 (w Kościele Św. Trójcy) 17:45 Nabożeństwo Majowe. 20:00 -21:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim – w tym czasie spowiedź.
17:15 + Za Bożenę Urbaniak – od Elżbiety Twardowskiej rodz. Wykrotów i Płaczków. (z soboty)
18:00 + Za Zuzannę Puchała Andrzeja Stanisławę Stefana ks. Bernarda Twardowskich i kapłanów prac. w naszej parafii. (z niedzieli)
NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 26.05.2024 ODPUST PARAFIALNY
9:00 + Za Teresę w 8 r. śm. Jana Waldemara Twardowskich.
12:00 SUMA ODPUSTOWA ZA PARAFIAN.
PONIEDZIAŁEK 27.05.2024
(w Kościele Św. Trójcy)Nabożeństwo Majowe 17:45
17:15 + Za Władysława Jaś – od Katarzyny Majchrzak z rodz.
18:00 w intencji ks. proboszcza oraz ks. Sławomira w r. święceń kapłańskich.
WTOREK 28.05.2024 (w Kościele Św. Trójcy)Nabożeństwo Majowe 17:45
17:15 + Za Annę Hojnacką – od chrzestnej Ireny Kmiecińskiej z Majkowa.
18:00 + Za Mirosława i Marię Kaźmierczaków – od Barbary i Józefa Urbaniak ze Szkudli.
ŚRODA 29.05.2024 (w Kościele Św. Trójcy) Nabożeństwo Majowe oraz Nowenna 17:45
17:15 + Za Helenę Derwich – od Sylwii i Rafała Nowaków (ostatnia int. pog.)
18:00 + Za Dariusza Sobczyka w 3 r. śm.
CZWARTEK 30.05.2024 Boże Ciało.
9:00 ZA PARAFIAN – procesja do 4 ołtarzy.
11:30 + Za Aleksego Polaszka Mikołaja Dudę i Jerzego Bestry.
PIĄTEK 31.05.2024 Procesja Eucharystyczna
18:00 Intencja zbiorowa za:
+ Za Kazimierę Sztamburską w 1 r. śm. Szczepana Sztamburskiego Henryka Węclowskiego.
+ Za Helenę Józefa Jerzyków Wandę Stanisława Wacława Jerzego Bajodek.
+ Za Tadeusza Klaczyńskiego – od Sylwii Chmiel i Agnieszki Szczepańskiej z rodz.
+ Za Stanisława Pomykałę – od Katarzyny Jędrzejak i Gabrieli Ciesielskiej z rodz.
+ Za Anielę Klupś – od chrześniaka Krzysztofa Kurka z r.
+ Za Marię Loksch – od bratanicy Henryki Tomtas z r.
+ Za Zenona Kubasia w 8 r. śm. – od żony z dziećmi.
+ Za Janusza Skowron – od Grzegorza Drygały z r.
+ Za Michała Juszczaka.
+ Za Krystynę Janiak – od sąsiada Pękali.
+ Za Jerzego Bestry – od Anny Jacka Witkowskich z r.
+ Za Bożenę Kałużną – od Winieckich z Kajewa.
+ Za Joannę Szydłowską – od sąsiadów Skorupów z Czerminka.
+ Za Violettę Szczepańską – od r. Walczaków i Majewskich.
+ Za Sławomira Pawlaka – od Mariusza Suska i Julii Sztok.
+ Za Irenę Szymendera – od r. Walerowiczów.
+ Za Stanisława Filipiaka – od Marcina Lewickiego i stolarni Mar-Lew.
+ Za Mariana Wysockiego – od Marii Klaczyńskiej z rodz.
I SOBOTA MIESIĄCA 1.06.2024
8:00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryji i Msza Św.
18:00 + Za Joannę Stefana Czesława Wasielewskich Antoniego Marię Zofię Staszaków. (z niedzieli procesja Eucharystyczna)
IX NIEDZIELA ZWYKŁA 2.06.2024
9:00 + Za Józefa Sabinę Kościerzyńskich Justynę Urbaniak. (procesja Eucharystyczna)
11:00 + Za Stanisława Kaźmierczaka w 12 r. śm. – od córki Doroty z wnukiem.