Święte Triduum Paschalne A.D. 2024

W WIELKI CZWARTEK MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godzinie 18:00. To pamiątka ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po zakończeniu celebracji Najświętszy Sakrament zostanie umieszczony w ciemnicy – ADORACJA jako CZUWANIE PRZY CHRYSTUSIE CIERPIĄCYM przez całą noc.

W WIELKI PIĄTEK Adoracja wg. planu. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY. LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ z Adoracją Krzyża o godzinie 18:00. Po zakończonej celebracji CAŁONOCNA Adoracja Chrystusa przy Grobie Pańskim (wg PLANU do północy proszę Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Karsach o pełnienie honorowej warty przy Grobie Pańskim – następnie według listy zapisanych osób – proszę zgłaszać w zakrystii).

W WIELKĄ SOBOTĘ Adoracja przy Grobie do Liturgii.
ŚWIĘCENIE POKARMÓW: o godz. 10:00, 11:00 i 12:00.
W sobotę wieczorem o 20:00 rozpoczniemy LITURGIĘ WIGILII PASCHALNEJ. (przynosimy świece)

W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA Msza św. z procesją rezurekcyjną sprawowana będzie o godzinie 6:00. Kolejne Msze 10:00 i 11:30. Mieszkańców Kucharek oraz Strażaków proszę o przygotowanie procesji.